Dnia 8 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Święto Niepodległości. Była to także dobra okazja do uczczenia pamięci Ignacego Prądzyńskiego- patrona naszej szkoły oraz do przyjęcia pierwszoklasistów do grona społeczności szkolnej.

Uroczystą akademię rozpoczęło odśpiewanie hymnu państwowego o symbolicznej godzinie 11.11- godzinie zakończenia działań zbrojnych na froncie zachodnim I wojny światowej.
Następnie przedstawiciele klas pierwszych, w imieniu swoich kolegów złożyli ślubowanie.
Niewątpliwie, wiele zabawy dostarczyły zmagania klas pierwszych w ramach VII Szkolnego Konkursu Pieśni Patriotycznej. Bezapelacyjnymi zwycięzcami okazali się chłopcy z klasy I TMp, którzy we wzruszający sposób wykonali piosenkę Jacka Kaczmarskiego pt. Mury. Z dumą odebrali nagrodę - bilet do kina dla całej klasy. Pozostali pierwszoklasiści  nie wypadli najgorzej. Drugie miejsce zajęła klasa I kg za wykonanie pieśni Przybyli ułani pod okienko, a trzecie klasa I kp za Szarą piechotę.
Sporo informacji na temat okoliczności odzyskania przez Polskę niepodległości oraz na temat naszego Patrona przekazali Bartosz Drzemicki i Adam Waraksa, którzy przedstawili krótki rys historyczny.
Akademię zakończyło wręczenie dyplomów i nagród zwyciężczyniom szkolnego konkursu na portret Patrona. Amanda Drozd i Karolina Solarska z IV TOT oraz Patrycja Jagłowska z IV TŻiUG z radością przyjęły wręczane dyplomy uznania i bilety do kina. Ponadto docenieni zostali także uczestnicy szkolnego turnieju piłki nożnej oraz wolontariusze Komórkomanii- rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego, akcji zorganizowanej już po raz kolejny przez p. Anidę Lewczuk.
Wielkie podziękowania należą się także Mateuszowi Sotce z II TM, Marcelowi Tomczykowi z II mps oraz Adamowi Gryczewskiemu z IV TŻiUG i Bartoszowi Rzodkiewiczowi z III TM za świetne przygotowanie oprawy technicznej uroczystości.