Finał WOŚP

Celem tegorocznego 28. Finału WOŚP było zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Aby operacje były skuteczne i  bezpieczne i aby jak najmniej było powikłań, a wyniki wczesne i odległe nie różniły się od najlepszych na świecie, potrzebne są najnowocześniejsze i bardzo kosztowne urządzenia medyczne. Stanowią one niezbędne wyposażenie sal operacyjnych, oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej, czy zakładów diagnostyki obrazowej.
Należą do nich:

  • lampy operacyjne,
  • stoły operacyjne,
  • diatermie,
  • aparaty do znieczulenia,
  • sprzęt monitorujący,
  • urządzenia teletransmisyjne,
  • aparaty RTG z ramieniem C
  • zestawy endoskopowe.

Podobnie jak w roku ubiegłym tak i teraz włączyliśmy się do kwestowania na terenie Augustowa i poza jego granicami. Wolontariuszami kwestującymi z naszej szkoły byli: Ewelina Bućko, Amanda Drozd, Jakub Fijołek, Klaudia Kamińska, Ewelina Murawska i Edward Słomski.
Osobami wspomagającymi wolontariuszy były: Monika Karp, Karolina Solarska i Agnieszka Wodnicka.
Zebraliśmy łącznie do „naszych” puszek 8 581,79 zł.

Finał WOŚPFinał WOŚP

Jako że hasło tegorocznej edycji WOŚP 2020 brzmi WIATR W ŻAGLE, postanowiliśmy je wykorzystać do naszych celów. Nagraliśmy krótki spot reklamowy, który mogliście obejrzeć już na naszym fb. Był również wyświetlany na ekranie telewizora w holu naszego kina przed każdym seansem. Na żaglówce mogliście rozpoznać Grzegorza Zaskowskiego z klasy IV TM. Montażem spotu zajął się Jakub Twardowski z klasy II TM.
Dziękuję wszystkim zaangażowanym w 28. Finał WOŚP AUGUSTÓW.
Finał WOŚP

Opiekun SU - Edward Słomski