Szlachetna Paczka

Pani Maria (92 lata) jest starszą i samotną osobą. 35 lat temu zmarł mąż Pani Marii i od tej pory, oprócz kilku przyjaciół, nie ma żadnej bliskiej rodziny. Pani Maria ponad 30 lat pracowała jako pielęgniarka. Całe życie i serce poświęcała swojej pracy, ponieważ kochała to robić i służyć drugiemu człowiekowi w potrzebie.
U Pani Marii wraz z wiekiem pojawiły się problemy zdrowotne. Jest osobą schorowaną, która wymaga stałej opieki. Jedynym dochodem jest emerytura w wysokości 1380 zł. Po odjęciu kosztów związanych z utrzymaniem mieszkania oraz leczenia na życie pozostaje zaledwie 535 zł.
Pani Maria jest bardzo serdeczną i ciepłą osobą. W młodości prowadziła bardzo intensywne życie. Była nie tylko aktywną pielęgniarką, ale także kochała chodzić po górach.
Jej pasją było szycie firanek oraz dzierganie na drutach. Ze względu na wiek, stan zdrowia i trudności z poruszaniem się nie jest w stanie wykonywać swoich pasji.
Pani Maria w wolnym czasie rozwiązuje krzyżówki oraz czyta gazety. Bardzo lubi dbać o siebie i porządek. Pomimo sędziwego wieku ma bardzo dobrą pamięć. Pamięta o wszystkich wizytach u lekarza. Pani Maria jest wdzięczna, że ma kilku przyjaciół i dożyła tak pięknego wieku.  

Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do projektu Szlachetnej Paczki. Przez prawie trzy tygodnie cała społeczność szkoły gromadziła produkty dla Pani Marii. 7 grudnia 2019 roku „paczkę”, na którą złożyły się 23 kartony z żywnością, środkami czystości, butami, ubraniami, słodyczami i upominkami zawieźliśmy do magazynu Szlachetnej Paczki w Ełku. Było to możliwe dzięki panu Wiesławowi Bakuniewiczowi, który swoim samochodem przewiózł paczki również z magazynu do mieszkania Pani Marii. Dziękuję!
Szczególne podziękowania kieruję w stronę naszych absolwentek i niezastąpionych osób z Samorządu Uczniowskiego - Emilii Myszkowskiej i Agnieszki Wodnickiej, które z chęcią stawiły się do pracy (jak za dawnych, dobrych lat!!!).
Emilia wykonała również kokardki na paczki i stroik świąteczny, a Agnieszka dostarczyła mnóstwo produktów do Paczki.
Dziękuję bardzo Amandzie Drozd i Karolinie Solarskiej z klasy IV TOT oraz Kamili Jaworowskiej i Weronice Rutkowskiej z klasy I kp za solidnie wykonaną pracę przy pakowaniu.
Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że Pani Maria będzie miała w tym roku godne Święta Bożego Narodzenia. I jak stwierdziła  sama obdarowana na widok tylu otrzymanych paczek: - Teraz nie mogę umrzeć!

Edward Słomski - opiekun SU

Szlachetna PaczkaSzlachetna PaczkaSzlachetna PaczkaSzlachetna PaczkaSzlachetna Paczka