"Polacy chcą niepodległości, lecz pragnęliby, aby ta niepodległość kosztowała dwa grosze i dwie krople krwi - a niepodległość jest dobrem nie tylko cennym, ale i bardzo kosztownym." - Józef Piłsudski

Narodowe Święto Niepodległości, a więc polskie święto obchodzone 11 listopada dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku, to data szczególna. Wspominamy wtedy tych, którzy walczyli o odzyskanie wolności Ojczyzny nie tylko podczas I wojny światowej, lecz również w czasie narodowych powstań i innych zrywów wolnościowych.
Dlatego oprócz zaproszonych wcześniej żołnierzy z POW, Samorząd Uczniowski zaprosił całą społeczność szkolną  do wspólnego zdjęcia, upamiętniającego to bardzo ważne wydarzenie w historii naszego kraju. Dziękujemy! :)

{youtube}ShbM_P4pfps{/youtube}