Niestety wakacje dobiegły już końca, ale mamy nadzieję, że wszyscy skorzystaliśmy z nich na tyle, że nie martwi nas fakt, że rozpoczynamy dzisiaj nowy rok szkolny. Już po raz siedemdziesiąty w historii nasze szkoły! Są powody do dumy, a niedługo będzie również powód do świętowania jubileuszu 70-lecia jej powstania!

Nie zawsze jednak dzień 1 września, był tak radosnym, jak dzisiejszy. Jakże inny był to dzień 77 lat temu, kiedy wybuchła tragiczna dla naszego kraju i całego świata II wojna światowa. Zawsze będziemy pamiętali o tych co polegli, o tych którzy walczyli, abyśmy mogli w spokoju żyć i uczyć się.
- Nowy rok szkolny przyniósł w naszej szkole zmiany - poinformował zebranych wicedyrektor Jerzy Daniłowicz. Funkcję Dyrektora objął Pan Maciej Oleksy, dotychczasowy nauczyciel religii w naszej szkole. 
Z życzeniami sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym, Pan Dyrektor Maciej Oleksy zwrócił się do nauczycieli, uczniów i pracowników szkoły. W sposób szczególny powitani zostali uczniowie, którzy w tym roku szkolnym rozpoczynają naukę w murach naszej szkoły.
- Myślę, że jesteście wypoczęci po wakacjach i nabraliście sił do dalszej nauki. Od Was zależy jak ten rozpoczynający się bieg ukończycie. Na starcie nie możecie zostać w tyle, bo inni uciekną, a Wy nie zdążycie nadrobić straconego dystansu. Ta dobra rada obowiązuje również w Waszym biegu, biegu do ukończenia szkoły. Nie zostańcie w tyle. Od pierwszych dni nauki rozpoczynajcie systematyczną pracę!
Na zakończenie uroczystości Samorząd Uczniowski wręczył Panu Dyrektorowi "Podręczny zestaw piśmienniczy" albo, jak określił to Dyrektor - "zaczarowany ołówek".

Nowemu Dyrektorowi życzymy owocnej pracy, efektywnej współpracy z pracownikami i uczniami, wytrwałości w dążeniu do celu i wielu sukcesów zawodowych.