1. 1 miliard walentynek
Wiedzieliście, że co roku wysyłanych jest ok. miliarda walentynek? Najwięcej dostają ... nauczyciele. Może to sposób na lepsze oceny ;)
2. Najdłuższy pocałunek
Buziaki w Walentynki są obowiązkowe, ale całowanie przez ponad 46 godzin? Pobicie rekordu wymagało od zakochanych sporo wysiłku - nie mogli usiąść, jeść i spać w czasie trwania pocałunku.
Wyzwanie rozpoczęli 14 lutego 2011 roku i całowali się przez następnych 46 godzin i 24 minuty.
3. Czekoladki? Zawsze
Czekoladki w pudełku w kształcie serca, to synonim walentynek. Pewien Brytyjczyk stwierdził, że stworzy takie, którego jego ukochana na pewno nie zapomni.
Największe pudełko z czekoladkami powstało w 2008 roku, ważyło 1690 kilogramów i miało w środku ponad 220 tysięcy czekoladek. Spory zapas na parę lat.
4. Japońskie walentynki
W Japonii to kobiety dają prezenty swoim mężczyznom. Panowie dopiero miesiąc później, z okazji Białego Dnia, odwzajemniają romantyczny gest. Tradycyjnym prezentem jest biała czekolada.
5. Za pierwszą walentynkę uznano wiersz miłosny do żony z okazji dnia św. Walentego, przesłany w 1415 roku przez uwięzionego w Tower w Londynie Karola, księcia Orleanu. Uważa się go tym samym za pierwszego nadawcę walentynki.

6. Pierwszą nadawczynią walentynki uznana jest Margery Brews, która w lutym 1477 roku pisząc do narzeczonego list, dołączyła do niego krótki wiersz miłosny własnego autorstwa.

7. Najdroższą walentynką była kartka z litego złota wysadzana diamentami i szmaragdami, którą Arystoteles Onasis ofiarował Marii Callas.
Jej wartość oszacowano na kwotę 250 tysięcy dolarów.