17 marca 2016 roku klasy maturalne z naszej szkoły wzięły udział w Drzwiach Otwartych zorganizowanych przez Państwową Wyższą Szkołę Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Działająca od 12 lat PWSIiP jest największą uczelnią w mieście i jednocześnie jedyną, która oferuje bezpłatne studia w trybie dziennym. Uczelnia może pochwalić się nowoczesną bazą dydaktyczną, realizacją wielu projektów współfinansowanych przez Unię Europejską oraz współpracą z wieloma przedsiębiorstwami i instytucjami naukowymi. PWSIiP oferuje dwanaście kierunków kształcenia w trybie stacjonarnym oraz niestacjonarnym: administracja, zarządzanie, automatyka i robotyka, informatyka, dietetyka, filologia angielska z technologią informacyjną, fizjoterapia, kosmetologia, pielęgniarstwo (pierwszego oraz drugiego stopnia), wychowanie fizyczne, technologia żywności i żywienie człowieka oraz praca socjalna.

 

Zaraz po przyjeździe na łomżyńską uczelnię nasi uczniowie wzięli udział w ogólnym spotkaniu na auli uniwersyteckiej, a następnie mieli możliwość uczestniczenia w dwóch wykładach. Pierwszy z nich, w którym wzięli udział uczniowie z profilu mechanicznego, dotyczył zagadnień, z którymi mają do czynienia studenci kierunku automatyka i robotyka. Drugi wykład, zorganizowany dla uczniów z profilu gastronomicznego przez specjalistów z zakresu technologii żywności i żywienia człowieka, dotyczył suplementów diety. Po wykładach przyszedł czas na zwiedzanie uczelni, podczas którego w rolę przewodników wcielili się przedstawiciele Samorządu Studenckiego PWSIiP. Przy różnych stanowiskach rozlokowanych w nowoczesnym gmachu studenci prezentowali swoje kierunki studiów. Uczniowie szkół średnich z naszego regionu mogli skorzystać także z wielu zorganizowanych przez studentów atrakcji – przyjrzeć się technikom programowania gier komputerowych, zasięgnąć porady dietetyków lub skorzystać z relaksującego masażu.

Drzwi Otwarte w PWSIiP - film zrealizowany przez www.mylomza.pl 

{youtube}vEEDtzGE-tY{/youtube}