Karnawał to czas zabawy, to również okres, w którym beztrosko zajadamy się smakołykami kojarzonymi z tym czasem, pączkami czy faworkami.

Z tej okazji w Zespole Szkół Technicznych im. gen. I. Prądzyńskiego w Augustowie odbyły się warsztaty kulinarne dla uczniów kl. V Szkoły Podstawowej w Białobrzegach. Uczniowie pod okiem pań mgr inż. Katarzyny Czokajło oraz mgr Emilii Skindzier oraz uczniów klas II i III kucharz, mieli okazję przygotować faworki, róże karnawałowe, mini serniczki, muf finki z czekoladowym kremem oraz sok przecierowy z marchwi, jabłek i bananów. Podjęliśmy również wyzwanie na najdłuższy makaron. Dzieci własnoręcznie rozwałkowały go na długość 28 m 80 cm! Uczestnicy warsztatów wykazali się ogromnym zaangażowaniem i chęcią do pracy, która zakończyła się wspólnym obiadem i degustacją przygotowanych pyszności.
Serdecznie dziękujemy za wspólne zajęcia i mamy nadzieję, że zaowocują one w przyszłości!
Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Augustowie

 

Goście ze Szkoł...
Goście ze Szkoł...
Goście ze Szkoł...
Goście ze Szkoł...
Goście ze Szkoł...
Goście ze Szkoł...
Goście ze Szkoł...
Goście ze Szkoł...
Goście ze Szkoł...
Goście ze Szkoł...
Goście ze Szkoł...
Goście ze Szkoł...
Goście ze Szkoł...
Goście ze Szkoł...
Goście ze Szkoł...