„Czar poezji polega na tym, że jest ona skrótem myślowym, i metaforą, i najczęściej marzeniem jeszcze”.

Słowami Zbigniewa Herberta rozpoczął się 9 grudnia 2016 r. w naszej szkole I Powiatowy Slam Poetycki. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z powiatu augustowskiego.

Slam to publiczna rywalizacja poetów-amatorów. Każdy uczestnik miał 3 minuty na zaprezentowanie własnego utworu bez używania rekwizytów, kostiumów bądź instrumentów. Rywalizacja miała formę pojedynku. Jury stanowiła cała publiczność, która poprzez głosowanie wyłoniła zwycięzców każdego pojedynku poetów-amatorów. Okazało się, że wśród młodzieży jest wielu zapalonych twórców poezji, którzy swój czas poświęcają na zgłębianie tajników tworzenia mowy wiązanej. Do konkursu zgłosiło się 11. uczniów z każdej szkoły ponadgimnazjalnej z naszego powiatu. Niestety, dwóch uczniów z I LO zmogła choroba i w szranki stanęło 9. uczestników.

Z naszej szkoły odważyli się zaprezentować własną twórczość szerszej publiczności: Maciej Haraburda z kl. III mps, Paulina Siemilet z kl. I TŻiUG oraz Adrian Kunda z kl. I TM. Do drugiej rundy zakwalifikowała się Paulina Siemilet, zachwycając nas wierszem „Taka jest prawda”.

Zgodnie z wolą publiczności zwyciężyła Patrycja Olizarowicz - uczennica z II LO w Augustowie. Gratulujemy.

Konkurs zorganizowały i przeprowadziły Małgorzata Kondracka i Małgorzata Puczyńska.

Relacja z konkursu na portalu Augustow24.pl

{youtube}snOaJn3w-4Y{/youtube}