Dnia 14 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Walki z Cukrzycą. Z tej okazji zorganizowaliśmy w naszej szkole II Szkolny Konkurs Wiedzy o Cukrzycy.
Do konkursu uczniowie przygotowywali się od kilku tygodni (wykłady, filmy), by w środę zawalczyć o najlepsze miejsca.

Oto laureaci:
I miejsce - Adam Gryczewski - klasa 3 Tżiug
II miejsce - Michał Paszkowski - klasa 3 k
III miejsce- Radosław Konaszenko - klasa 3 k
W konkursie wzięli udział również inni uczniowie naszej szkoły, a mianowicie : Ewelina Mroczkowska, Szymon Rutkowski, Maciej Olendzki, Michał Wieczorek.
Poziom konkursu był wysoki i bardzo wyrównany. Cieszymy się, że nie tylko uczniowie z działu gastronomicznego, ale również mechanicznego zainteresowali się tym tak ważnym tematem, dotyczącym naszego zdrowia i życia.
Dziękuję wszystkim uczestnikom konkursu oraz wszystkim tym, którzy pomogli w jego organizacji, a mianowicie: Dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom: Emilii Skindzier, Urszuli Maliszewskiej, Grażynie Ossowskiej oraz Alinie Gąsiewskiej. Szczególne podziękowania składamy kinie "Iskra" za pomoc w ufundowaniu upominków.

Warto wiedzieć, iż w Polsce jest 3,5 miliona cukrzyków. Z kolei na świecie jest w sumie prawie 400 milionów chorych na cukrzycę, a u 180 milionów choroba jest niezdiagnozowana. Pamiętajmy, że nasza wiedza o tej jednostce chorobowej może nas przed nią uchronić, a także pomóc w udzieleniu pierwszej pomocy przedmedycznej.
Izabella Kęcik