III Powiatowy Slam Poetycki

„Poezja nie służy ułatwianiu życia ludziom. Otwiera im oczy na pewne aspekty istnienia.” Słowami Jacka Kaczmarskiego 28 listopada 2018 r. rozpoczął się III Powiatowy Slam Poetycki w Zespole Szkół Technicznych w Augustowie. Organizatorką pojedynku na wiersze była Małgorzata Puczyńska.

W konkursie wzięli udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z powiatu augustowskiego.

Slam to publiczna rywalizacja poetów-amatorów. Każdy uczestnik miał 3 minuty na zaprezentowanie własnego utworu bez używania rekwizytów, kostiumów bądź instrumentów. Rywalizacja miała formę pojedynku. Jury stanowiła cała publiczność, która poprzez głosowanie wyłoniła zwycięzców każdego pojedynku poetów-amatorów. Okazało się, że wśród młodzieży jest wielu zapalonych twórców poezji, którzy swój czas poświęcają na zgłębianie tajników tworzenia mowy wiązanej. Do konkursu zgłosiło się 12 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu augustowskiego. Z roku na rok wzrasta zainteresowanie slamem poetyckim.

Z naszej szkoły odważyli się stanąć w szranki: Adam Gryczewski, Ewa Kamińska i Paulina Siemilet z kl.III TŻUG oraz Adrian Kunda z kl. III TM. Do drugiej rundy zakwalifikował się Adrian Kunda, który swą nietuzinkową twórczością i żywiołową recytacją wywołał aplauz publiczności.

Zgodnie z wolą głosujących zwyciężyła Anna Gorajewska - uczennica z II LO w Augustowie. Gratulujemy.

III Powiatowy S...
III Powiatowy S...
III Powiatowy S...
III Powiatowy S...
III Powiatowy S...
III Powiatowy S...
III Powiatowy S...
III Powiatowy S...
III Powiatowy S...
III Powiatowy S...
III Powiatowy S...
III Powiatowy S...