Dnia 30 listopada 2018 roku odbyła się lekcja otwarta z zasad żywienia i języka angielskiego. W lekcji uczestniczyła klasa III TŻUG. Temat lekcji: „Składniki odżywcze – powtórzenie wiadomości. (Nutrients – revision).
KORELACJA MIĘDZYPRZEDMIOTOWA.

 

HASŁO PROGRAMOWE:
Składniki pokarmowe, Nutrients – VOCABULARY

Zakres treści:
Wiadomości :
1. Białka
2. Tłuszcze
3. Węglowodany
4. Witaminy 
5. Składniki mineralne
6. Woda.
Podział, rola, występowanie w żywności.

Głównym celem lekcji była powtórka materiału o białkach, tłuszczach, węglowodanach, witaminach, składnikach mineralnych i wodzie.

Lekcja składała się z 2 części. W pierwszej części uczniowie mogli popisać się wiadomościami o poszczególnych składnikach pokarmowych oraz słownictwem z języka angielskiego, dotyczącym tego tematu. W drugiej części uczniowie pracowali w zespołach, w których mieli za zadanie dopasować wybrane produkty spożywcze do składnika pokarmowego, w który obfitują. Następnie wszyscy rozwiązywali krzyżówkę, w języku angielskim, dotyczącą prawidłowego żywienia.

Lekcja przebiegła w sympatycznej atmosferze. Uczniowie pracowali pod okiem Pani Jolanty Kołakowskiej i Izabelli Kęcik oraz w towarzystwie gości – obserwatorów: Pana Grzegorza Wilczyńskiego z Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach, Pana Dyrektora Macieja Oleksego, a także nauczycieli: Emilii Skindzier, Margaretty Granackiej, Janiny Zawackiej, Iwony Rutkowskiej–Cyl oraz Anidy Lewczuk.

Dodatkowe podziękowania kierujemy w stronę Pani Emilii Skindzier za zdjęcia, Pani Grażynie Ossowskiej za przygotowanie materiałów niezbędnych do zajęć oraz Pani Annie Skibickiej-Bezrudczyk za pomoc od strony informatycznej.

47364948 2319764971389201 9200883454948933632 o