PROJEKT CZAS NA STAŻ

    Nasza szkoła uczestniczy w projekcie ponadnarodowym „CZAS NA STAŻ – regionalny program dla uczniów szkół zawodowych w niemieckich przedsiębiorstwach”. staży W ramach tego projektu odbył się w dniach 14 - 17. 01.2014 r. wyjazd studyjny do Niemiec naszych nauczycieli. Wziął w nim udział Pan Dyrektor Krzysztof Bręk oraz Alina Gąsiewska, Anida Lewczuk i Małgorzata Różańska.

Program wyjazdu przedstawiał się następująco:
14 stycznia – przejazd do miejscowości Götz,
15 stycznia – spotkanie z Dyrektorem Centrum Wspierania Rzemiosła w Poczdamie. Po południu wizyta studyjna w przedsiębiorstwie Sandokan produkującym żywność ekologiczną i wina w miejscowości Petzow k. Poczdamu
16 stycznia – przejazd do Luckenwalde i zwiedzanie Zakładów Przetwórstwa Mięsnego i gospodarstwa ekologicznego. Po południu wizyta w IGV GmbH (Instytut Żywności i Karm) zajmującym się analizą składu produktów spożywczych oraz sporządzaniem receptur karm dla bydła mlecznego. Po południu zwiedzanie Berlina m.in. Alexanderplatz, Brama Brandenburska, Reichstag.
17 stycznia – podsumowanie wizyty w Centrum Wspierania Rzemiosła w Poczdamie i powrót do Polski.

    Natomiast w dniach 2-8 lutego 2014 r. staż w Ausbildungsverbund Teltow AVT realizowała młodzież z klasy III Technik żywienia i gospodarstwa domowego w składzie: Barbara Banaszewska, Magdalena Gawrylczyk, Karolina Pawluczyk, Malwina Rowińska, Małgorzata Ryszkiewicz i Magdalena Szwajkowska oraz uczniowie z klasy II kucharz – Michał Goliczewski, Marcin Koniecko, Szymon Mateusz Smykowski i Kamil Sutuła.
   Uczniowie pracowali w obszarze „serwis napojów”, poznając ich zawartość i serwowanie. Praktyki odbywali w restauracji, w której poznawali zasady obsługi konsumenta, składali serwetki różnymi sposobami. Pracowali również w obszarze „kuchni ciepłej i zimnej” oraz rozpoznawali błędy w nakrywaniu stołów.
    Był również czas na przyjemności. Nasi uczniowie zwiedzili m.in. browar, folwark, Pałac Cecilienhof i Hotel Mercure w Poczdamie oraz Plac Poczdamski, Oceanarium, Bramę Brandenburską i Reichstag w Berlinie.
Opiekunem praktyki była Pani Małgorzata Różańska.