{youtube}0eNBlks77aY{/youtube}

W dniu dzisiejszym uczniowie z klasy IV technikum mechanicznego (Łukasz Zakrzewski, Rafał Sobolewski) oraz uczeń z klasy II mechanik pojazdów samochodowych (Jakub Pomichter) zostali odznaczeni w konkursie "Pokaż swoje umiejętności, zawód to klucz do sukcesu". 

Celem konkursu jest rozwijanie pasji i umiejętności zawodowych związanych z naukami technicznymi, kształtowanie kompetencji kluczowych umożliwiających sprostanie wyzwaniom zmieniającego się rynku pracy, rozwijanie umiejętności swobodnego wyrażania siebie poprzez własne projekty oraz umożliwienie zaprezentowania swego talentu. Ponadto jest to doskonała forma mobilizacji młodych ludzi do samodzielnego poszukiwania informacji oraz utrwalenia wiedzy nabytej w procesie kształcenia. Nad przebiegiem konkursu czuwają nauczyciele przedmiotów zawodowych.

Konkurs to dobra metoda, by uczniowie zaprezentowali swoje pomysły techniczne, tym bardziej że członkami komisji oceniającej prace będą czołowi przedsiębiorcy regionalni (potencjalni pracodawcy) oraz naukowcy z Politechniki Białostockiej.

Uczniowie wykonali innowacyjny projekt szlifierki, którą można ostrzyć płozy bojerów. Projekt ten został dostrzeżony przez organizatorów czyli Zespół Szkół Technicznych w Suwałkach i doceniony III miejscem. Uczniowie wygrali 1000 zł na zakupy w sklepie komputerowym. 

Do konkursu przygotowywał i sprawował opiekę p. Dariusz Górny.

Chłopakom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Sukces naszej m...
Sukces naszej m...
Sukces naszej m...
Sukces naszej m...
Sukces naszej m...
Sukces naszej m...
Sukces naszej m...
Sukces naszej m...
Sukces naszej m...
Sukces naszej m...
Sukces naszej m...
Sukces naszej m...
Sukces naszej m...
Sukces naszej m...
Sukces naszej m...
Sukces naszej m...
Sukces naszej m...
Sukces naszej m...
Sukces naszej m...
Sukces naszej m...
Sukces naszej m...