27 września obchodzony jest Światowy Dzień Turystyki. W ramach jego obchodów Samorząd Uczniowski zorganizował "maraton turystyczny". Składał się on z trzech etapów.

W piątek 23 września odbył się konkurs wiedzy turystycznej dotyczący naszego miasta. Jedno z pytań dotyczyło m.in. rozpoznania ulicy przedstawionej na zdjęciu.

Konkurs wygrał duet z klasy II TOT - Martyna Arciszewska i Kamil Nawrocki. Gratulujemy!
Drugi etap polegał na przejechaniu rowerem trasy, na której było zaznaczonych 10 punktów kontrolnych. Na każdym punkcie należało wykonać selfie i dostarczyć w poniedziałek 26 września do opiekuna SU.


Etap ten wygrała Natalia Kliś z klasy II TOT, zaliczając 9 punktów kontrolnych. Gratulujemy!

Ostatnim etapem "turystycznego maratonu", był wyjazd 27 września grupy 18. osób na wycieczkę do Budy Ruskiej. Przywitał nas tam Pan Piotr Malczewski - podróżnik i fotograf, który od lat mieszka nad Czarną Hańczą.


Obejrzeliśmy pokaz slajdów wzbogacony opowieścią podróżnika. Tematem pokazu była "Syberia. Kraj Urianchajski Republika Tuwa".


W trakcie wyprawy liczącej kilkanaście tysięcy kilometrów, podróżnik spotkał myśliwych, szamanów, hodowców reniferów. Dotarł również do kopalni złota, gdzie odnalazł ślady polskich zesłańców.
Na zakończenie pobytu obejrzeliśmy jurtę mongolską i czarną banię.


W swoich planach Pan Piotr Malczewski ma wyprawę w marcu nad jezioro Bajkał. Życzymy więc powodzenia i wielu ciekawych zdjęć!  Z turystycznym pozdrowieniem  -  młodzież z ZST oraz Edward Słomski - opiekun SU. :)