Po raz kolejny uczniowie, nauczyciele i pracownicy obsługi szkoły ZST w Augustowie wzięli udział w akcji „Szlachetna Paczka”.

Samorząd Uczniowski wybrał do obdarowania rodzinę o symbolu WAR-3333-564594 z bazy danych Stowarzyszenia Wiosna.
Opis rodziny:
Pani Renata (41 l.) samotnie wychowuje dwóch synów - Kamila (13 l.) i Damiana (11 l.) oraz córkę Nikolę (8 l.).
Pani Renata jest ofiarą przemocy fizycznej ze strony męża. Uzyskała zakaz zbliżania się do niej. Wszystkie obowiązki rodzinne spadły na jej barki. Mąż miał badania psychiatryczne i pani Renata czeka na wyniki, aby odpowiednio umotywować pozew rozwodowy. Pracuje na cały etat (praca dwuzmianowa) i jak może stara się utrzymać rodzinę. Dużym obciążeniem jest to, że wynajmują mieszkanie. Dzieci bardzo przeżyły sytuację w domu. Pomagają mamie w obowiązkach domowych. Po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania (1730 zł) dochód na jednego członka rodziny wynosi 552 zł.
Pani Renata jest bardzo dumna z dzieci. Kamil pasjonuje się rolnictwem i marzy o własnym gospodarstwie. Damian uwielbia grać w piłkę nożną, a Nikola chce zostać tancerką.
Najważniejszymi potrzebami rodziny są zwykłe, codzienne produkty, na które często brakuje pieniędzy.
Dla pani Renaty szczególnie ważna jest żywność i środki czystości. Potrzebuje również ubrań dla dzieci, które szybko rosną.

7 i 8 grudnia wszystkie produkty zostały zapakowane do 15. paczek, ozdobione świątecznym papierem i kokardkami, opisane i 10 grudnia przewieźliśmy je do magazynu w Ełku, skąd dotarły do adresata.

Wspólnym wysiłkiem sprawiliśmy, że rodzina spędzi w tym roku radosne, spokojne Święta Bożego Narodzenia, a także z wiarą i nadzieją rozpocznie nowy rok 2018.
Udział w akcji „Szlachetna Paczka” to była dla nas lekcja wrażliwości, empatii i otwarcia na potrzeby drugiego człowieka.
Pragnę bardzo podziękować wszystkim naszym Darczyńcom! Dziękuję uczniom, którzy segregowali, pakowali i ozdabiali nasze paczki. Były to następujące osoby: Emilia Myszkowska (IV TOT), Agnieszka Wodnicka (III k), Anna Wasilewska (IV TOT), Ewelina Muczyńska (IV TOT), Paweł Mieczławski (IV TOT), Magda Romanowska (IV TOT), Sylwia Halicka (IV TOT), Katarzyna Stankiewicz (I k) i Klaudia Kamińska (II TOT).
Specjalne podziękowanie składam Panu Maciejowi Kaszubie ze sklepu wędkarskiego „Drapieżnik" z ulicy Mostowej 6.!!! :)
Wielkie dzięki składam Panu Wiesławowi Bakuniewiczowi, który poświęcił swój niedzielny czas i przewiózł paczki do magazynu w Ełku.
I na koniec  świąteczne życzenia od rodziny, za które bardzo  dziękujemy i życzymy wszystkiego dobrego!!! :){youtube}uvFtlpnhAIo{/youtube}

                                                                                                           Opiekun SU

                                                                                                        Edward Słomski