Wizyta w augustowskim hospicjum


Hospicjum to miejsce, gdzie każdy uczy się pokory życia, wrażliwości jak obcować z drugim człowiekiem, ale dzięki temu doświadcza też ogromnej radości. To dobry start dla młodych ludzi, bo chorzy ich potrzebują, ich młodości i radości. A oni uczą się od pacjentów, jak dbać i troszczyć się o innych.

We wtorek 24 marca 2015 r. przedstawiciele wolontariatu naszej szkoły mieli okazję wręczyć wszystkim pensjonariuszom augustowskiego hospicjum, własnoręcznie wykonane wielkanocne jajka. Wykonały je uczennice z klasy I TŻiUG w składzie: Kasia Burakiewicz, Monika Cebelińska, Agata Gliniecka, Edyta Jagłowska, Urszula Kamińska, Klaudia Łopata, Martyna Rutkowska i Paulina Wróblewska. Były to wzruszające chwile, które pozwalają wszystkim stać się bardziej wrażliwym na problemy innych, chorych ludzi. Młodzi ludzie dając cząstkę siebie w postaci małego prezentu, dobrego słowa, dotyku, uśmiechu, a przede wszystkim własnego czasu wnieśli do tego miejsca wiele radości i zadowolenia. Sami zyskując poczucie, że są potrzebni.
Szczerze podziwiamy pracę jaką muszą włożyć wszyscy pracujący w hospicjum. Uśmiech, szczere intencje i ogromne serce mogą pokonać wszelkie granice. Osoby widoczne na zdjęciach lub ich rodziny, wyraziły zgodę na umieszczenie ich wizerunku na stronie internetowej naszej szkoły. Edward Słomski - opiekun SU i Wolontariatu.

Wizyta w august...
Wizyta w august...
Wizyta w august...
Wizyta w august...
Wizyta w august...
Wizyta w august...
Wizyta w august...
Wizyta w august...
Wizyta w august...