Powszechnie wiadomo, że pierwszy dzień wiosny to także dzień wagarowicza, więc warto spędzić go inaczej, niż zwykle. Jak? Na przykład idąc "na wagary" do placówki Straży Granicznej w Augustowie.

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem zorganizował zasłużoną wycieczkę do Straży Granicznej dla klasy III TM i II TOT. Podczas wizyty uczniowie mieli okazję zapoznać się ze specyfiką służby w Straży Granicznej, sprzętem specjalistycznym, transportowym oraz bronią służbową wykorzystywaną przez funkcjonariuszy w codziennej służbie. Praktycznie zapoznali się również ze sprzętem wykorzystywanym do daktyloskopowania osób zatrzymanych, sprzętem wykorzystywanym przez grupy szybkiego reagowania, tj. bronią, sprzętem optycznym oraz "gadżetami" typu kajdanki i pałki, przy czym istniała możliwość wypróbowania skuteczności tego sprzętu na sobie. W trakcie naszego spotkania taka grupa wyruszyła właśnie do jednej z akcji, ale jeszcze przed wyjazdem zdążyła nam się "zaprezentować".
Dodatkowo niemałą frajdę stanowiła możliwość zatrzaśnięcia się w najciekawszym miejscu więźniarki, pobytu w pomieszczeniu dla zatrzymanych (celi) i sprawdzenia swoich zdolności strzeleckich na strzelnicy.
- Niech żałują ci, których nie było dzisiaj z nami, bo było super! - tak skomentowała dzisiejsze "wagary" jedna z uczestniczek wycieczki. I niech ta opinia pozostanie najlepszym podsumowaniem dzisiejszego dnia.
Dziękuję bardzo Panu Komendantowi ppłk SG Jarosławowi Oborskiemu za możliwość zwiedzenia placówki i wszystkim funkcjonariuszom, którzy oprowadzali nas po obiekcie.

Edward Słomski - uczestnik wycieczki, opiekun SU i Wolontariatu w ZST

Wizyta w Straży...
Wizyta w Straży...
Wizyta w Straży...
Wizyta w Straży...
Wizyta w Straży...
Wizyta w Straży...
Wizyta w Straży...
Wizyta w Straży...
Wizyta w Straży...
Wizyta w Straży...
Wizyta w Straży...
Wizyta w Straży...
Wizyta w Straży...
Wizyta w Straży...
Wizyta w Straży...
Wizyta w Straży...
Wizyta w Straży...
Wizyta w Straży...
Wizyta w Straży...
Wizyta w Straży...
Wizyta w Straży...
Wizyta w Straży...
Wizyta w Straży...
Wizyta w Straży...
Wizyta w Straży...
Wizyta w Straży...
Wizyta w Straży...
Wizyta w Straży...
Wizyta w Straży...
Wizyta w Straży...
Wizyta w Straży...
Wizyta w Straży...
Wizyta w Straży...
Wizyta w Straży...
Wizyta w Straży...
Wizyta w Straży...
Wizyta w Straży...
Wizyta w Straży...
Wizyta w Straży...
Wizyta w Straży...
Wizyta w Straży...
Wizyta w Straży...
Wizyta w Straży...
Wizyta w Straży...
Wizyta w Straży...
Wizyta w Straży...
Wizyta w Straży...
Wizyta w Straży...
Wizyta w Straży...
Wizyta w Straży...
Wizyta w Straży...
Wizyta w Straży...
Wizyta w Straży...
Wizyta w Straży...
Wizyta w Straży...
Wizyta w Straży...
Wizyta w Straży...
Wizyta w Straży...
Wizyta w Straży...
Wizyta w Straży...
Wizyta w Straży...
Wizyta w Straży...
Wizyta w Straży...
Wizyta w Straży...
Wizyta w Straży...
Wizyta w Straży...
Wizyta w Straży...
Wizyta w Straży...
Wizyta w Straży...
Wizyta w Straży...
Wizyta w Straży...