W poniedziałek, 27 marca 2017 r. klasa II technikum mechanicznego w ramach przygotowania pożarniczego wzięła udział w wycieczce do Państwowej Straży Pożarnej w Augustowie.

Dzięki uprzejmości strażaków młodzież obejrzała samochody, sprzęt strażacki oraz budynek straży. Zapoznała się z warunkami pracy strażaka, ich doświadczeniami. Atrakcją dla młodzieży była możliwość przebywania w wozie strażackim oraz możliwość dokładnego poznania sprzętu, jakiego używają w trudnych warunkach zarówno w trakcie gaszenia pożarów, wypadków na wodzie, drogowych i innych katastrof. 

Dodać trzeba, że uczniowie w tej klasie podczas pobytu w szkole zdobędą dodatkowe uprawnienia - strażaka ochotnika, co umożliwi im lepszy start na m.in. studia pożarnicze.

Wizyta w Straży...
Wizyta w Straży...
Wizyta w Straży...
Wizyta w Straży...
Wizyta w Straży...
Wizyta w Straży...