W związku ze zbliżającym się Narodowym Świętem Niepodległości Samorząd Uczniowski postanowił uczcić ten fakt w innej, niż dotychczas formie. Zaprosiliśmy do szkoły żołnierzy z Polskiej Organizacji Wojskowej w osobach: Alberta Obermana – komendanta pododdziału Suwałki, Patryka Jarosza – szeregowego POW, Patryka Rutkowskiego – szeregowego POW, Tomasza Łepkowskiego – szeregowego POW i naszego absolwenta Arkadiusza Strękowskiego – starszego szeregowego POW.

Polska Organizacja Wojskowa (POW) jest organizacją przysposobienia wojskowego młodzieży. POW działa zgodnie z zasadami, celami i metodami wprowadzonymi przez jej założyciela Józefa Piłsudskiego i rozwiniętymi w latach 1914 - 1918/1919.
POW prowadzi szkolenia m.in. z zakresu musztry, regulaminów, strzelectwa, bronioznawstwa, terenoznawstwa, topografii, łączności, taktyki, walki wręcz, survivalu, PPM (pierwsza pomoc przedmedyczna) i OPBMR (obrona przed bronią masowego rażenia).
Osoby chętne na to spotkanie, zostały wcześniej przez nas oznaczone umownym znakiem, naklejonym na ramieniu. Ułatwiło to naszym gościom "zaproszenie" tych osób do pracowni 113. Robili to stricte po wojskowemu. Był to sposób, który się chyba wszystkim bardzo spodobał.
Był również czas na sesję zdjęciową. Dziewczyny nie mogły przepuścić takiej okazji, żeby nie zrobić sobie selfie z bronią, no i oczywiście z żołnierzami.
Po spotkaniu zaprosiliśmy naszych gości na poczęstunek. Była oczywiście wojskowa grochówka, babka ziemniaczana, ciasto i pierogi.
W tym miejscu należą się ogromne podziękowania paniom z działu gastronomicznego - Pani Marii Bejnarowicz, Pani Alicji Borowik i Pani Małgorzacie Różańskiej, które przygotowały poczęstunek.
Dziękujemy Pani Alinie Gąsiewskiej za przygotowanie pracowni i nakrycie stołu.
Dziękujemy również uczniom:Kamilowi Polakowskiemu, Marcinowi Lesieckiemu i Mateuszowi Wielgatowi z klasy I mps, Jakubowi Kwiatkowskiemu i Arturowi Wielgatowi z klasy II mmmiu, Monice Cebelińskiej i Martynie Rutkowskiej z klasy III TŻiUG, Martynie Arciszewskiej z klasy II TOT, Patrykowi Myszczyńskiemu z klasy II TM za ogromną pomoc udzieloną SU w przygotowaniu obiadu dla naszych gości. Wiemy "z przecieku", że byli bardzo zadowoleni z przyjęcia i chcieliby jeszcze wrócić do naszej szkoły. Może kiedyś tak się stanie? Zobaczymy.:)
Całością kierowała Emilia Myszkowska i Kinga Nejfeld. Dziękuję.:)

Wizyta żołnierz...
Wizyta żołnierz...
Wizyta żołnierz...
Wizyta żołnierz...
Wizyta żołnierz...
Wizyta żołnierz...
Wizyta żołnierz...
Wizyta żołnierz...
Wizyta żołnierz...
Wizyta żołnierz...
Wizyta żołnierz...
Wizyta żołnierz...
Wizyta żołnierz...
Wizyta żołnierz...
Wizyta żołnierz...
Wizyta żołnierz...
Wizyta żołnierz...
Wizyta żołnierz...
Wizyta żołnierz...
Wizyta żołnierz...
Wizyta żołnierz...
Wizyta żołnierz...
Wizyta żołnierz...
Wizyta żołnierz...
Wizyta żołnierz...
Wizyta żołnierz...
Wizyta żołnierz...
Wizyta żołnierz...
Wizyta żołnierz...
Wizyta żołnierz...
Wizyta żołnierz...
Wizyta żołnierz...
Wizyta żołnierz...
Wizyta żołnierz...
Wizyta żołnierz...
Wizyta żołnierz...
Wizyta żołnierz...
Wizyta żołnierz...
Wizyta żołnierz...
Wizyta żołnierz...
Wizyta żołnierz...
Wizyta żołnierz...
Wizyta żołnierz...
Wizyta żołnierz...
Wizyta żołnierz...
Wizyta żołnierz...
Wizyta żołnierz...
Wizyta żołnierz...
Wizyta żołnierz...
Wizyta żołnierz...
Wizyta żołnierz...
Wizyta żołnierz...
Wizyta żołnierz...
Wizyta żołnierz...
Wizyta żołnierz...
Wizyta żołnierz...
Wizyta żołnierz...
Wizyta żołnierz...
Wizyta żołnierz...
Wizyta żołnierz...
Wizyta żołnierz...
Wizyta żołnierz...
Wizyta żołnierz...