9 października 2015 r. młodzież naszego Zespołu wraz z panią Margarettą Granacką i panem Maciejem Oleksym uczestniczyła w XXIII pielgrzymce maturzystów na Jasnej Górze. 

"By nie zmarnować przyszłości" - taki tytuł nosiła konferencja ks. Zbigniewa Sobolewskiego, kapłana diecezji siedleckiej, od 2005 r. sekretarza generalnego Caritas Polska, która zgromadziła tłumy młodych ludzi z całej diecezji ełckiej. W programie znalazł się również koncert zespołu Effatha, wraz ze świadectwami powołania do kapłaństwa. Młodzież uczestniczyła w Apelu Jasnogórskim, któremu przewodniczył ks. bp. Wacław Depo, metropolita częstochowski. Po uroczystym Apelu wzięliśmy udział w Drodze Krzyżowej na wałach jasnogórskich. 

W bazylice młodzi modlili się na Różańcu, a o godz. 23:00 uczestniczyli we Mszy św. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił bp Romuald Kamiński, biskup pomoc. diec. ełckiej, który jest jednocześnie absolwentem naszej Szkoły.

„Jaki jest cel naszego pielgrzymowania i dlaczego teraz zdecydowaliśmy się na to pielgrzymowanie? Bo są takie momenty w życiu, okresy, wydarzenia, które każą nam to czynić. I teraz w waszym życiu jest taki czas, o którym mówimy: kończy się to, co jest związane z dzieciństwem, mimo, że macie po 18 lat, a może i więcej, a rozpoczyna się czas dorosłości, a to jest zupełnie inny czas i zupełnie inna historia. Rozpoczyna się rozumowanie o sprawie, która nazywa się powołaniem” – wyjaśniał w homilii bp Romuald Kamiński.

„Powołanie, to jest moje dorosłe, odpowiedzialne życie – kontynuował biskup. Ono się teraz zaczyna. Ale jest jeszcze poważniejsza definicja, to jest zamiar Boga w stosunku do całości mojego życia. Okazuje się, że to nie jest coś przypadkowego. Powołanie jest zakorzenione w Bogu. To było w Bogu zawsze. Co więcej, to nie myślenie ‘hurtowe’ w Panu Bogu, że my wszyty jesteśmy tacy sami. Każdy z nas jest wyjątkowy i (…) nigdy nie powtórzy się taka sama droga, choćby były bardzo podobne, a to świadczy o tym, że każdy z nas jest ogromnie przez Boga poważnie potraktowany, z pełnią miłości”.

Gościnnie byli również z nami uczniowie z I LO wraz z opiekunami panią Krystyną Chmielewską i ks. Marcinem Mackiewiczem. Duchowe wsparcie dla naszych uczniów zapewniał ks. Marcin Jakubowski.

 

XXIII Pielgrzym...
XXIII Piesza Pi...
XXIII Piesza Pi...
XXIII Piesza Pi...
XXIII Piesza Pi...
XXIII Piesza Pi...
XXIII Piesza Pi...
XXIII Piesza Pi...
XXIII Piesza Pi...
XXIII Piesza Pi...
XXIII Piesza Pi...
XXIII Piesza Pi...
XXIII Piesza Pi...
XXIII Piesza Pi...
XXIII Piesza Pi...
XXIII Piesza Pi...