ZAWODOWA SŁUŻBA WOJSKOWA – ZAPISZ SIĘ NA SZKOLENIE

wosjko

6 maja rozpocznie się drugi i zarazem przedostatni, w bieżącym roku, turnus służby przygotowawczej na potrzeby korpusu szeregowych.

Jej ukończenie daje kwalifikacje do ubiegania się o przyjęcie do zawodowej służby wojskowej w jednostkach wojskowych na terenie całego kraju. Perspektywa odtworzenia 14. pułku artylerii przeciwpancernej w Suwałkach sprawia, że WKU odnotowuje duże zainteresowanie służbą przygotowawczą. Suwalska komenda uzupełnień dysponuje ostatnimi miejscami, na które mogą aplikować ochotnicy
z terenu powiatów augustowskiego, sejneńskiego, suwalskiego i miasta Suwałki. Służbę pełnić będą w Węgorzewie, Orzyszu i Lidzbarku Warmińskim. Procedura powołania przewiduje, między innymi badania psychologiczne i rozmowę kwalifikacyjną. Z tego powodu na odbycie służby przygotowawczej, która zakończy się pod koniec sierpnia br. mają szansę osoby, które w najbliższym czasie złożą wymagane wnioski w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Suwałkach. Służbę przygotowawczą mogą pełnić zarówno mężczyźni jak i kobiety.

Dodatkowe informacje można uzyskać w siedzibie WKU przy ul. Wojska Polskiego 21a oraz telefonicznie (tel. 261-347-357).

Tekst: WKU w Suwałkach
Fot.: www.wojsko-polskie.pl

 

wku